Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Kineta z zasuwą burzową dla rury wznoszącej litej Ø 315

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 699,00 zł 699.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.9913
Producent: Karmat
Kod produktu: K31P16ZB

Opis

Kineta z zasuwą burzową przeznaczona jest do zastosowania w sieci kanalizacji sanitarnej lub deszczowej. Zalecane miejsce montażu to rura przykanalika pomiędzy budynkiem, a siecią główną. Studzienka z kinetą zasuwą burzową spełnia funkcje studzienki rewizyjnej, równocześnie zabespieczając budynek przed zalaniem. Doskonałe rozwiązanie w połączeniu z wysoką jakością wykonania. 

Kineta przelotowa o średnicy Ø 315 mm z uszczelką pasująca do standardowej rury litej Ø 315 mm

Przelot o średnicy do wyboru Ø 160 lub 200 mm

Występujące w kanalizacji zjawisko wstecznego przepływu powoduje cofanie się ścieków do wnętrza budynku i zalanie nisko położonych pomieszczeń. Może ono być spowodowane intensywnymi opadami, roztopami lub powodzią. Podczas normalnej pracy kinety z zasuwą burzową, ścieki przepływają swobodnie, unosząc luźno zawieszoną klapę urządzenia. W momencie wystąpienia przepływu wstecznego zostaje on zatrzymany poprzez dociśnięcie klapy do głowicy zasuwy. Proces ten przebiega całkowicie samoczynnie i nie wymaga obsługi. Zespół ruchomy urządzenia połączony jest na stałe z drążkiem aluminiowym zakończonym uchwytem. Pozwala to na łatwe wyjecie tego elementu ze studzienki w celu dokonania przeglądu i konserwacji. Producent przewidział możliwość przedłużania drążka aż do kilku metrów. Dzięki temu możemy kontrolować urządzenie bez potrzeby wchodzenia do studzienki. Po dokonaniu przeglądu łatwo umieszczamy zespół z klapą za pomocą drążka z powrotem na swoim miejscu w studzience.

Przekrój kinety

Standardowy sposób montażu zasuwy burzowej wymaga zastosowania dość drogich studni kanalizacyjnych włazowych plastikowych lub betonowych o średnicach od 800 do 1200 mm, których montaż wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Studzienka z kinetą oraz zasuwą burzową KARMAT jest łatwa do zamontowania przez jedną osobę i co najistotniejsze, wielokrotnie tańsza. Wyjątkowo prosty i skuteczny mechanizm, możliwy w dodatku do wyjęcia na powierzchnie gruntu bez wchodzenia do wnętrza, pozwala na zastosowanie studzienek rewizyjnych o znacznie mniejszej średnicy. Nie wymaga tez wzywania specjalisty w celu konserwacji. Projektanci sieci kanalizacyjnych mogą zastosować studzienkę wyposażoną w kinetę z zasuwą burzową w miejscu przewidzianym przez przepisy dla studzienki rewizyjnej zwykłej. Zastosowanie do produkcji najwyższej jakości polipropylenu i stali chromoniklowej powoduje, że kinety z zasuwą burzową KARMAT są trwałe, odporne na korozje, ujemne temperatury i czynniki chemiczne. Są łatwe do zamontowania bez użycia ciężkiego sprzętu i odporne na osiadanie gruntu.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl