Zasuwa burzowa wieloklapowa ø 160

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 479,00 zł 479.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.67
Producent: Karmat
Kod produktu: ZB2K160

Opis

Zasuwa burzowa dwuklapowa Ø 160

 

Zasuwa burzowa 160 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasuwy burzowe wieloklapowe

Zasuwy burzowe KARMAT (kanalizacyjne zawory zwrotne) skutecznie zabezpieczają pomieszczenia położone na najniższych kondygnacjach przed zalaniem spowodowanym wstecznym przepływem wody deszczowej lub ścieków sanitarnych. Wsteczny przepływ może być spowodowany intensywnymi opadami, roztopami lub powodzią.

 

 

Zalety i ochrona

Zasuwy burzowe wieloklapowe poszerzają asortyment produkowanych przez Karmat urządzeń przeciwzalewowych, dając większą możliwość wyboru zabezpieczenia. Stosuje się je w celu osiągnięcia zwielokrotnienia zabezpieczenia w sytuacjach szczególnego zagrożenia np. występowania dużej ilości szczurów w instalacji kanalizacyjnej lub występowaniem bardzo częstych przepływów zwrotnych.

Kształt osłony zabezpieczającej klapę i uszczelkę został tak zaprojektowany, aby uniemożliwić uszkodzenie uszczelki przez gryzonie i jej zsunięcie się podczas przepływu ścieków.

Osłona klapy, a także wszystkie elementy mocujące (śruby, nakrętki, podkładki), wykonane są ze stali nierdzewnej chromoniklowej typu 0H 18N9.

 

 

 

 

Nowoczesna modułowa konstrukcja zasuw dwuklapowych posiada wiele zalet wyróżniających je na rynku. Urządzenia posiadają dwie niezależne pokrywy co jest korzystne podczas wstecznego przepływu gdyż ciśnienie działające na pierwszą z pokryw nie przenosi się od razu na drugą. Zasuwy dwuklapowe Karmat są wyposażone w innowacyjne chromoniklowe osłony dźwigni C co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed gryzoniami.

Są to jedyne na rynku zasuwy dwuklapowe wyposażone w dwie dźwignie zamknięcia ręcznego. Pozwala to na szybką ocenę poprawności działania obu klap. Swobodne przestawienie obu dźwigni z pozycji otwarte w pozycję zamknięte B i z powrotem świadczy o tym, że obie klapy w zaworze działają prawidłowo i nie jest konieczne przeprowadzenie jakichkolwiek dodatkowych czynności konserwacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 


Możliwość dokonania szybkiego sprawdzenia poprawności działania obu klap to duża zaleta tego rozwiązania technicznego.

 

   

 

Produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją.

 

Oryginalne rozwiązanie techniczne.

 
Nowatorska konstrukcja zasuw wieloklapowych pozwala na niczym nie zakłócony przepływ ścieków z zachowaniem pełnego, niezmniejszonego prześwitu rur na których są zamontowane.

W odróżnieniu od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku w zasuwach burzowych dwuklapowych Karmat brak jest zamontowanych we wnętrzu wkładek mogących zakłócać i utrudniać przepływ ścieków.

Zasuwy dwuklapowe posiadają gładkie, odpowiednio wyprofilowane powierzchnie wewnętrzne co powoduje samoczyszczenie się urządzeń i zapobiega osadzaniu i gromadzeniu się osadów.

Modułowa konstrukcja zasuw wieloklapowych pozwala w specjalnych przypadkach na życzenie klientów rozszerzyć urządzenia o kolejne niezależne klapy zwielokrotniając zabezpieczenie pomieszczeń.

Zasuwa burzowa trzyklapowa KARMAT ø 110

 

Stosowanie urządzeń przeciwzalewowych dla nisko położonych pomieszczeń jest wymagane przez obowiązujące przepisy dotyczące warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki.

Sposób montażu Dzięki swojej konstrukcji zasuwa burzowa KARMAT może z powodzeniem zastępować rewizję montowaną przy wyjściu instalacji kanalizacyjnej z budynku.Zasuwy burzowe montowane są na poziomych przewodach odpływowych przed wyjściem z budynku, lub na przewodzie przykanalika przed podłączeniem do sieci zewnętrznej. Montowane są również w studzienkach rewizyjnych betonowych lub z tworzyw sztucznych.. Zasuwy burzowe wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu (PP), materiału bardzo trwałego i nieszkodliwego dla środowiska. Polipropylen jest odporny na działanie agresywnych czynników chemicznych i gorących ścieków (do 95°C). Ruchome elementy konstrukcyjne zasuw wykonane są z tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym.
Zasuwa dwuklapowa Karmat ø 110 w studni ø 600

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl